شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 88274
تعداد بازدید : 1651

، جشنواره شعر طلاب(اشراق) برگزار گردید .

حجت الاسلام علائدین عضو، ستاد برگزاری جشنواره اشراق و دبیر سوگواره ادبی 1460 در حاشیه برگزاری این سوگواره، به خبرنگار «حوزه»، گفت: هدف از برگزاری این سوگواره، پیوند شاعران و طلاب علاقه مند به عرصه شعر و ادب بوده و امیدواریم با برگزاری چنین پیش نشست های در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر حضور طلاب در جهاد شعری موفق بشیم وی افزود در این سوگواره تعدادی شعرای فرهیخته حوزوی اعم از طلاب خواهر و برادر اشعاری را با مضمون اربعین قرارئت کردند که مورد استقبال حضار قرار گرفت و امید واریم در جشنواره شعر اشراق نیز به همین گونه شاهد استقبال علاقه مندان و بویژه طلاب خواهر و برادر حوزه های علمیه باشیم.

دبیر جشنواره شعر طلاب (اشراق) مطرح کرد:
 
ابراز خرسندی رهبری از تربیت شعرای حوزوی 
حوزه/ زمانی که لیست شعرای حوزوی خدمت مقام معظم رهبری ارائه شد، ایشان تعجب کردند و فرمودند "یعنی ما این همه شاعر حوزوی داریم، بروید کنگره تان را برگزار کنید"، همچنین در همان زمان مبلغی برای برگزاری کنگره کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت الاسلام حسینی، دبیر جشنواره شعر طلاب (اشراق) در سوگواره ادبی 1460 از پیش نشست های جشنواره اشراق که در حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران برگزار شد، گفت: جشنواره  شعر حوزه یک جشنواره 26 ساله است که در سال 68 اولین دوره آن  برگزارشد.

وی ادامه داد در برگزاری دوره های اولیه، کنگره شعر طلاب زمانی که لیست شعرای حوزوی خدمت مقام معظم رهبری ارائه شد، ایشان تعجب کردند و فرمودند "یعنی ما این همه شاعر حوزوی داریم، بروید کنگره تان را برگزار کنید"، همچنین در همان زمان مبلغی برای برگزاری کنگره شعر کمک کردند.

این شاعر پیشکسوت حوزوی افزود: امسال در جشنواره شعر اشراق آثار رسیده رشد صد در صدی داشته و دو برابر نسبت به جشنواره گذشته است و ضمن آن که از نظر کیفی اهتمام بیشتری را هم شاهد هستیم.

وی با اشاره به لزوم تشکیل انجمن ادبی شعر طلاب حوزه علمیه تهران، گفت: برگزاری برنامه ها و تشکیل انجمن شعر از اولویت برنامه های جشنواره اشراق است، لذا در تلاشیم تا شعرای طلبه تهرانی را جمع کرده و برای آنها حکم عضویت در انجمن ادبی صادر نماییم.

حجت الاسلام حسینی در خصوص اهتمام مقام معظم رهبری به مقوله شعر، اظهار داشت: اهتمام رهبر معظم انقلاب به شعر و آوازه ایشان در اقصی نقاط دنیا به گونه ای است که در زمانی که سال ها پیش در آفریقای جنوبی بودم، عکس حضرت آقا و چند دوست شاعر دیگر از جمله استاد رشاد را به نلسون ماندلا نشان دادم ،او خیلی خوشحال شد و بعد از ان رابطه خوبی بین ما  و ماندلا بر قرار گردید.

گفتنی است، جشنواره شعر اشراق ویژه طلاب حوزه های علمیه کشور، روز 30 آذر ما ه، در تالار ایوان شمس معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران برگزار می شود.

انتهای پیام
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :