شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 228448
تعداد بازدید : 769

ذهن زاینده، ذوق ادبي سرشار، زبان دل نشین و زندگی زاهدانه از ویژگی های برجسته ی آیت الله حائری شیرازی بود

به ­مناسبت ارتحال آیت الله حائری شیرازی(ره) پیام تسلیتي از سوی آیت الله علی اکبر رشاد رییس شورای حوزه­ های علمیه­ استان تهران و موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامی صادر شد؛ آیت الله رشاد، در این پیام، برخورداری از ذهن زاینده و نقاد، ذوق ادبي سرشار، زبان دل­ نشین و زندگی زاهدانه، انقلابی­ گري و معاشرت صمیمانه با توده ­ی مردم را، از ویژگی های برجسته­ ی آیت الله حائری شیرازی(ره) خواندند.


متن پیام ایشان به­ شرح زیر است:

 

 إنا لله وإنا الیه راجعون

خبر رحلت عالم مجاهد و زاهد، روحاني خلیق و خدوم، آیت الله محیي الدین حائری شیرازی (قدّس سرّه) مایه ­ی تاسف و تاثر جامعه­ ی دینی و علاقه­ مندان به آن شخصیت بزرگوار گردید.

ایشان که از تلامذه­ ی حضرت امام خمیني و پیشگامان و زجرکشیدگان دوران مبارزه با رژیم سستمشاهی بود، عمر بلند و پربرکت خویش را، سخاوتمندانه صرف خدمات دینی و اجتماعي و پشتیبانی بی­ دریغ از رهبری حضرت امام خمینی(قده) و آرمان های انقلاب اسلامی و همراهي با رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام ظله) کرد. ذهن زاینده و نقاد، ذوق ادبي سرشار، زبان دل­نشین و زندگی زاهدانه، انقلابی­ گري و معاشرت صمیمانه با توده ­ی مردم، از ویژگی های برجسته ­ی آن مرحوم بود.

این بنده ­ی کمترین، این ضایعه ­ی مولمه را، از سوی خود و شورا و مرکز مدیریت حوزه، مدرسان مدارس علمیه­ ی استان تهران، ونیز مسئولان و اعضای هیات علمی پژوهشگاه، به محضر مبارک حضرت بقية الله (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و سایر مراجع عظام تقلید (دام ظلهم)، حوزه­ های علمیه، شاگردان و فرزندان سوگمند آن راحل رستگار تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای بازماندگانش صبر و سلامت، و برای آن فقید سعید، غفران و حشر با اولیاء الاهي را مسئلت می­دارم.

 

علی­ اکبر رشـاد

۳۰، ۹، ۹۶


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :