شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 200348
تعداد بازدید : 976

زیارت شهدای گمنام هم زمان با روز غزه

یادداشت حجت الاسلام والمسلمین همتی به بهانه زیارت شهدای گمنام از سفک الدماء تا ثاراالله

زیارت شهدای گمنام هم زمان با روز غزه 

هم زمان با روز غزه طلاب در مکان کهف الشهدا حضور پیدا کرده و با  قرائت زیارت عاشورا با ارمان های امام و شهدا تجدید میثاق نمودند . 
انتهای بلوار دانشجو در محله ولنجک تهران تابلوی کوچکی نصب شده که روی آن نوشته به طرف کهف شهدا. جایی که در آن پنج شهید گمنام دفن شده اند. داستان مزار این شهدای گمنام از این قرار است که در تیرماه سال 86 پنج شهید گمنام را زمانی که اهالی اجازه دفن شان در محل مورد نظر ندادند به غار کوچکی در بالای کوه در انتهای ولنجک برده و دفن کردند. 
همان سال قرار بود این 5 شهید را در مکانی در خور، داخل منطقه دفن کنند که با مخالفت اهالی مواجه شد. جوانی که حکم خادم مزار این شهدا را دارد می گوید: وقتی مردم منطقه با دفن شهدا مخالفت کردند رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس برای جلوگیری از بروز مشکل، به قرآن متوسل شده و آیه 16 سوره کهف مقابل چشمانش پدیدار شد.
پرس و جو می کنند و در نهایت غاری را می یابند که متعلق به موسسه زلزله نگاری است و بالای خیابان البرز 2 قرار دارد. به این ترتیب همه چیز مهیا می شود تا شهدای گمنام از مقبره با شکوه خود به غاری در دل کوه، ساکت و آرام اما دست نیافتنی و با راههای سخت پناه ببرند!
برای رفتن به محل دفن شهدای گمنام باید جاده خاکی را با خودرو بالا بروی و پس از چندین بار چرخش و بالا رفتن از کوه به محل دفن شهدا می رسی. در ورودی غار با جمله زیبایی از شهید آوینی نوشته شده است: «تقدیر حقیقی جهان در کف مردانی است که پروای نام ندارند. آنان از گمنامی خویش کهفی ساخته اند و در آن آرمیده اند. کهفی که آنان را از تطاول دهر مصون داشته است.»
یادداشت حجت الاسلام والمسلمین همتی  به بهانه زیارت شهدای گمنام
از سفک الدماء تا ثاراالله

خدا وند متعال دراغاز خلقت انسان با در میان گذاشتن آن با ملائکه فرمود «انی جاعل فی الارض خلیفه» می خواهم در زمین خلیفه ای را خلق کنم ملائکه در برابر این امر واراده الهی گفتند :  «اتجعل فیهامن یفسد فیها و یسفک الدما ء» ایا موجودی  می خواهی خلق کنی که اهل فساد وخون ریزی  در زمین است 
ملائکه الهی با نگاهی اجمالی به ذات وهویت انسان اولین تصویری که از انسان برای آنها ترسیم شد فساد و خون ریزی بود که خداوند متعال در برابر این نگاه فرمود انی اعلم ما لاتعلمون این که من به چیزهایی آگاهم که شما از ان خبر نداری در حالی که ملائکه خبر نداشتند که بر اساس خون اوج عبودیت الهی تحقق پیدا خواهد کرد 
از ان جایی که  خداوند متعال بر اساس سرمایه هایی که خود بر انسان داده است با او معامله می کند وجان و مال انها را می خرد 
که از مصادیق  معامله بین خدا وند متعال وانسان خرید جان انسان است (اشتراء نفس)  یعنی انسان  تمام وجود خود را با خدا معامله می کند و شهادت از مصادیق کامل  این معامله است که انسان خون خود را برای خدا و درراه خدا تقدیم می کند. 
 اوج اشترا ء نفس و فدای آن در کربلا تحقق پیدا کرد امام حسین ع جان و مال و وتمام هستی خود را  تقدیم خدای خویش کرد 
و برمحور خون فرزند پیامبر تاریخ جدیدی برای بشریت  آغاز گردید به گونه ای خون خواه او خدا شد «ثارالله » خداوند خود را خون بهای او قرار داد و تاریخ اینده بشررا  نیز براساس خون خواهی  تعیین کرد  و منجی اخرالزمان نیز بر پایه «یا لثارت الحسین»  قیام خواهد کرد 
انقلاب اسلامی درایران به رهبری حضرت روح الله زمینه ساز تاریخی برای تحقق قیام منجی اخر الزمان هست که خداوند متعال فرصت تاریخی معامله با خود را برمحور خون به بنده گان مخلص خود داد وشهداء برنده گان این فرصت تاریخی بودند .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :