شبکه انديشمندان قم
625رکورد در مدت زمان 0.046ثانیه
عبارت مورد جستجو :
کاربرد اصطلاح تقریر نویسی در حوزه های علمیه در اصل مربوط به دوره خارج است که گاهی به دوره سطح نیز تعمیم داده می شود. تعریف و شیوه تقریر نویسی در دو دوره سطح و خارج متفاوت است.
به استخراج جوهره ی اصلی یک نوشته ی منثور یا منظوم خلاصه نویسی می گویند و فایده ی آن صرفه جویی در زمان .کاستن حجم نوشته برای آسانی مطالعه. درک و فهم مطالب اصلی نوشته جدای از نکته های فرعی آن و ساده کردن مطالب مشکل و دشوار است.
آئین نامه خودسنجی 30 خرداد 1397 11:15
آئین نامه خودسنجی
1- مهمترین شرط موفقیت در آزمونهای شفاهی آن است که فن بیان را بیاموزیم. به هنگام امتحان شفاهی دادن سعی کنید آرام و شمرده و دقیق و واضح صحبت کنید و از دیگران در این زمینه الگو بگیرید.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه ، به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و با همکاری نهادهای علمی و فرهنگی کشور آیین بزرگداشت علمی و معرفتی استاد احمد احمدی عضو فقید شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیأت امناء این پژوهشگاه روز دوشنبه مورخ ۲۸ خردادماه جاری برگزار می شود.
عید سعید فطر بر عموم مسلمانان جهارن مبارک باد
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه امام رضا علیه السلام، در پی ارتحال استاد برجسته ی فلسفه، انقلابی پیشکسوت، مؤسس و رییس سازمان سمت، و عضو هیات امنای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه ­ی اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی، پیام تسلیتی از سوی آیت الله علی اکبر رشاد، ریاست شورای حوزه های علمیه استان تهران و موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه­ ی اسلامی صادر شد.
امشب این دل یاد مولا می کند لیله القـدر است و احیا می کند بشنو ای گـوش دلها بی صدا نغمه ی فـزت و رب الکعبه را . . .
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه امام رضا علیه السلام، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری دبیر انجمن های علمی حوزه های علمیه سراسر کشور با حضور در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با ریاست پژوهشگاه، آیت الله علی اکبر رشاد دیدار و گفتگو کرد.
ولادت باسعادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(علیه السلام) مبارک
  • تعداد رکوردها : 625