شبکه انديشمندان قم
625رکورد در مدت زمان 0.046ثانیه
عبارت مورد جستجو :
در پی در گذشت آیت الله حاج شیخ محمد مهدی آصفی صورت گرفت: پیام تسلیت آیت الله رشاد به رهبر معظم انقلاب به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، به مناسبت درگذشت حضرت آیت الله حاج شیخ محمد مهدی آصفی(قدّس سرّه)، آیت الله علی اکبر رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رییس شورای حوزه های علمیّه ی استان تهران طی پیامی این ضایعه را به رهبر معظم انقلاب تسلیت گفت. متن این پیام بدین شرح است:
جلسه هم اندیشی و آسیب شناسی برنامه های پژوهش در تاریخ 5/3/94 و با حضور دکتر همتی معاونت پژوهش حوزه و حجه الاسلام المسلمین قاسمی استاد هادی حوزه و با حضور جمعی از طلاب پژوهشگر حوزه ، آقایان نجفی نسب ،ذاکری ، حسینی ، جاوید، پرورش، عطابخش ، منصوری و آیانی زاده برگزار گردید.
کاش می شد اشک را تهدید کرد مدت لبخند را تمدید کرد کاش می شد در میان لحظه ها لحظه ی دیدار را نزدیک کرد میلاد نور پیشاپیش مبارک
نشریه ایقاظ 7 خرداد 1394 22:32
مقدمه احساس امنیت کاذب فکری، فرهنگی و اجتماعی یکی از موانع نو اندیشی و نظریه پردازی نهادهای علمی و حوزوی می باشد، که هنوز تهدید های فکری و فرهنگی نو ظهور علیه دین و انقلاب اسلامی را که مدعی رسالت تمدن سازی اسلامی است، درک نکرده اند. عدم تعامل و نقد درون گفتمانی یکی از آسیب هایی است که مراکز علمی کشور را از رسالت خویش دور کرده است. آسیبی که در روزگار ما نهاد های علمی را دچار کرده فقر نقد و عدم ارزیابی از خود و دستاورد های خویش است که منجر به روزمرگی شده است. متولیان نهاد های علمی نباید نقادی و نو آوری را بی مبالاتی و لا قیدی قلمداد کنند، که این از جمله موانع نقد و نو اندیش است. حرکت انفعالی که ناشی از عدم برنامه و نداشتن راهبرد است، حوزه های علمیه را با این پیششینه ی عظیم، به قتلگاه استعدادهای جوان مبدل کرده است. در رفتار این نهاد دور اندیشی و اولویت گذاری دیده نمی شود. همان طور که مصوبه های شورای انقلاب فرهنگی برای جامعه آنطور که باید اثر ندارد؛ مصوبه های شورای عالی حوزه را نیز باید در میان سطور صفحات جستجو کرد. همچنین نیروی انسانی حوزه که طلبه باشد، با نگاه فردگرا گمان می کند که، تنها باید درس بخواند و هر چه می تواند مدرک اضافه کند و نقش خود را با این تفکر که «من مدرک دارم پس هستم»به جامعه معرفی کند. و یا اگر انقلابی و متعهد است در فضای نقد مدیران گیر کرده است. در حالی که طلبه دهه ی چهارم انقلاب باید فراتر از این بیاندیشد و نظام سازی فکری را هدف خود قرار دهد. طلبه امروز چه بخواهد و چه نخواهد داعیه دار میراث تفکر اهل بیت عصمت و طهارت است و باید بتواند به برکت همین انوار، با ساختار های تار عنکبوتی اندیشه های التقاطی مبارزه کرده و نظام نظری جامعه اسلامی بر مبنای قرآن، حدیث و عقل از طریق اجتهاد در جامعه شناسی، روان شناسی، اقتصاد، سیاست و ... پایه گذاری کند. ایقاظ نشریه ای است که چنین رسالتی را برای طلبه باور دارد و برای هر چه پویاتر شدن فضای حوزه به سمت جهت گیری های اساسی آن در پارادایم گفتمان انقلاب اسلامی پا به عرصه نهاد و از همه ی مسئولین استدعا دارد با سعه ی صدر ما را یاری نمایند. و همه ی طلاب دغدغه مند را برای مشارکت در این محفل دعوت می نماید.
آیت الله علی اکبر رشاد درگذشت برادر آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی را تسلیت گفت.
منبع امتحانی درس روش تحقیق (اصول مقاله نویسی)
پرداخت حق پژوهانه 4 خرداد 1394 15:35
پرداخت حق پژوهانه
جناب حجت الاسلام والمسلمین حسن ناصری پور به عنوان معاون ارتباطات و امور فرهنگی حوزه علمیه امام رضا(ع) منصوب گردید .
طی حکمی، آقای مجید علی یاری به عنوان معاونت تهذیب حوزه علمیه امام رضا(ع) منصوب گردید .
جلسه هم اندیشی معاونت پژوهش با اساتید روش تحقیق
  • تعداد رکوردها : 625